SKKS - Zpět na úvodStředisko knihovnických a kulturních služeb Chomutov

TRANSLATE

Rádi čtete, ale často nevíte, co si v oddělení beletrie vybrat? A tak sáhnete po novinkách, oblíbeném autorovi nebo knihách, které vrátili jiní čtenáři? Je ale nepřeberné množství kvalitní literatury, která může ležet nepovšimnuta v regálech. Naše knihovnice, jak jinak než vášnivé čtenářky, Vás budou v tomto blogu postupně seznamovat s knihami, které samy přečetly, a o kterých se domnívají, že by Vás mohly zaujmout. Všechny zde uvedené knihy si můžete vypůjčit v oddělení beletrie.

 

 

Obálka knihy Christian Jacq
žánr historický román
Královna Slunce

Christian Jacq (* 28. dubna 1947, Paříž) je francouzský egyptolog a spisovatel.

Jeden ze samostatných historických románů z egyptského prostředí od Ch. Jacqa vypráví příběh mladičké Achesy, třetí dcery královských manželů Achnatona a Nefertiti.  Achesa, obdařená povahou hodné budoucí královny, sní o slávě. Další postavou románu je generál Haremheb, který věrně souží královské koruně, ale to mu nebrání v touze stát se jednou faraonem. Achese se splní sen: stane se královnou – Sluncem, manželkou vášnivě zamilovaného mladíka – krále Tutanchamona. Nicméně ve hře lásky a smrti je každé vítězství pomíjivé.

 

Obálka knihy Mary Ann Shafferová,  Annie Barrowská
žánr společenský román
Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů

Obě autorky pochází z Ameriky. Ann Shaffer zemřela v roce 2008.

Román líčí osudy spisovatelky Juliet, která hledá námět pro svou novou knihu. Je krátce po 2.světové válce a ona pozná skupinu lidí z Normanských ostrovů. Dopisuje si s nimi a oni jí líčí zážitky z okupace německými vojáky. Román je psán formou dopisů. Zachycuje poselství o síle lásky, přátelství, hodnot a i síle literatury v krizových situacích.

 

Obálka knihy Blandine Le Calletová 
žánr psychologický román
Věnečky

V roce 2007 získal román cenu Prix des Lecteurs du Livre de Poche a v roce 2010 byl zfilmován.

Jedná se o krátké drama – děj románu zahrnuje pár hodin svatby. Seznamujeme se s tajemstvími svatebních hostů, každý má co skrývat. Svatebčané patří ke smetánce, jsou všichni dobře zajištění, ale asi nikdo z nich není opravdu šťastný. Příběh završí prozrazení rodinného tajemství nevěstě, která je jím nadmíru překvapena.

 

Obálka knihy Iny Lorentzová
žánr historický román
Obchodnice se zlatem

Iny Lorentz je pseudonym německých autorů Iny Klockeové a Elmara Wohlratha.

Historický román ze středověké Evropy nepostrádá napětí, má švih, nové zápletky. Hlavní postava Židovka Lea přijde při pogromu o otce a staršího bratra Samuela. Aby zachránila dědictví po otci a zajistila živobytí pro zbytek rodiny, musí se Lea vydávat za bratra Samuela. V této dvojroli jí hrozí mnohá nebezpečí jak od souvěrců Židů, tak i od křesťanů. Domnělý Samuel čelí sňatkům, do kterých je nucen. Lea alias Samuel se posléze sama zamiluje do záhadného Rolanda, který ji přiměje k více než dobrodružné misi.

 

Obálka knihy Shoko Tendo
žánr společenksý román
Ve stínu jakuzy

Autorka je japonského původu. Autobiografický román ze současného Japonska.

Shoko se stává členkou janki gangu, její otec je mafián. Kniha líčí drogovou závislost, týrání, střídání partnerů i ženatých. Po těchhto zkušenostech, kdy se dívka ocitá na samém dně, se rozhodne odrazit a konečně žít normálním životem běžné dívky. Kniha je zajímavá praktikami jakuzy.

 

Obálka knihy Ernesto Mallo
žánr detektivka
Jehla v kupce sena

Jde o velmi zdařilý thriller zasazený do prostředí Buenos Aires v době diktatury.

Komisař Lascan vyřeší případ vraždy, ale dostává se do střetu zájmů s místní juntou a tak zaplatí svou bystrost životem. Nicméně soukolí náhod a činů jiných protagonistů románu dávají naději na nový začátek a očištění jména komisaře.
Děj je velmi čtivý a napínavý, velice lidský. Vřele doporučuji k přečtení, i když zrovna thrillery nemusíte…

 

Obálka knihy Marek Halter
žánr historický román
Královna ze Sáby

Jeden z mnoha historických románů o lásce královny ze Sáby a biblického krále Šalamouna.

Děj je zasazen do starověku, dozvídáme se spousty zajímavých skutečností z té doby, o nádheře Šalamounova bohatství, o zvycích, které byly v té době běžné. Postavy plasticky vystupují z vyprávění a jsou nám dávnými přáteli.

 

Obálka knihy Victoria Hisloppová
žánr historický román
Návrat

Victoria Hislopp se narodila v Anglii roku 1959. Nyní žije v Kentu.

Návrat je působivá kniha o Španělsku a jeho novodobých dějinách. Londýňanka Sonia se španělskými kořeny se s přítelkyní Maggie vydá zdokonalit v tanci do Španělska. Objeví zde nejen krásu tance, ale i rodinnou minulost, která jí umožní žít zcela jinak, než dosud.

 

Obálka knihy Hannah Kentová
žánr ženský román
Agnes

Jde o mimořádně jímavý příběh z islandského prostředí. Hlavní postava Agnes opravdu žila a byla odsouzena za zločin vraždy milence. Beletristické dílo vypráví její příběh z jiného konce, líčí ji jako nevinnou oběť, která skončí na šibenici. Román je o lidském milosrdenství a odpuštění, vyzařuje z něj síla hlavních postav.

 

Obálka knihy Sarah Larková
žánr historický román
V zemi bílého oblaku

Jde o 1.díl rodinné ságy z osidlování Nového Zélandu. Sága čítá díly 3.

V této knize jsou hlavními postavami dvě ženy – sedmnáctiletá šlechtična Gwyneira a Helen. Obě se mají provdat za pány, které v životě neviděly, jedna za ovčího farmáře a druhá za farmáře. Nová vlast je jim vylíčena jako ráj na zemi. Skutečnost ale může být úplně odlišná… Román je plný lidských vášní, mnohdy dojemný, zobrazeny jsou lidské slabosti a vlastnosti, které zůstávají stejné napříč stoletími.

 

© 2015 SKKS Chomutov a Jan Džambasov | soubory cookies