SKKS - Zpět na úvodStředisko knihovnických a kulturních služeb Chomutov

TRANSLATE

Středisko knihovnických a kulturních služeb v Chomutově ve spolupráci s Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze nabízí vzdělávání seniorů formou vysokoškolského zájmového studia - VIRTUÁLNÍ UNIVERZITU TŘETÍHO VĚKU.

  • výuka probíhá v SKKS formou přednášek přenášených přes internet
  • studijní program nazvaný „Svět kolem nás“ zahrnuje na výběr celkem 26 jednosemestrálních kurzů
  • studium trvá 6 semestrů (3 roky). Je možné jej kdykoliv přerušit a znovu na něj navázat
  • po ukončení studia proběhne slavnostní promoce v aule PEF ČZU v Praze
  • univerzita je určena především pro seniory, maturita není podmínkou

Více informací včetně seznamu kurzů lze zjistit na https://e-senior.czu.cz

V případě zájmu, přihlášek a dotazů: Mgr. Kamila Jonášová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel.:474 619 345

Letní semestr VU3V 2018

 

První promoce studentů Virtuální univerzity třetího věku

V úterý 16. ledna 2018 jsme se zúčastnili slavnostní promoce prvních našich šesti studentů Virtuální univerzity třetího věku. Slavnostní akt probíhal v aule České zemědělské univerzity v Praze. Poté jsme se prošli starým městem přes Karlův most na Kampu. Tam jsme navštívili Werichovu vilu, kterou spravuje Nadace Jana a Medy Mládkových. Průvodkyně nás provedla stálou expozicí a exkurzi jsme zakončili v místní kavárně, kde jsme ochutnali výborné dortíky a skvělou kávu. Doporučujeme.

Fotky z promoce najdete ve fotogalerii.

Závěrečný seminář k ukončení letního semestru školního roku 2016/2017

Tentokrát jsme se 13. června vypravili navštívit Ostrov nad Ohří na pozvání konzultačního střediska VU3V, které provozuje tamní Městská knihovna. Knihovna sídlí v nádherných prostorách Paláce princů ostrovského zámku, na který navazuje neméně impozantní zámecký park. Závěrečný seminář se konal v Oranžérii Václava Havla, která přímo navazuje na knihovnu. Přivítala nás ředitelka MK Mgr. Irena Leitnerová, shlédli jsme vystoupení dětí ze základní školy, zdravici pronesl starosta Ostrova nad Ohří ing. Josef Železný a paní kronikářka Walburga Mikešová nás seznámila s historií města. Jako poslední si za Provozně ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity, která je garantem projektu VU3V, vzala slovo Ing. Klára Nehodová, která shrnula právě končící školní rok 2016/2017. Mohli jsme si prohlédnout knihovnu, zámecký park a někteří i Klášterní areál.

 

Závěrečný seminář k ukončení zimního semestru školního roku 2016/2017

26. ledna 2017 se konal Závěrečný seminář k ukončení zimního semestru, který ukončil kurz Kouzelná geometrie. Tentokrát jsme si pozvali Ing. arch. Jaroslava Pachnera, který naše studenty vzal na obhlídku náměstí 1. máje se zajímavým výkladem historie tohoto místa a okolních budov. Seminář jsme ukončili v kostele sv. Ignáce, kde studenti převzali Pamětní listy za úspěšné ukončení semestru.

IMG 7882

© 2015 SKKS Chomutov a Jan Džambasov | soubory cookies